06.01.2023 | https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/lyze-snih-hory-podminky-pocasi-zavirani.A230105_150714_ekonomika_vebe?zdroj=galerie

iDnes.cz:Evropská lyžařská střediska zavírají, Česko jezdí za ceny vedlejší sezony

Po dvouleté pauze a covidových restrikcích se letos lyžařské areály připravovaly na nápor lidí. Teplá zima a teploty vysoko nad nulou ovšem vlekařům hatí plány. V Evropě se příliš nejezdí a střediska se zavírají.

Po dvouleté pauze a covidových restrikcích se letos lyžařské areály připravovaly na nápor lidí. Teplá zima a teploty vysoko nad nulou ovšem vlekařům hatí plány. V Evropě se příliš nejezdí a střediska se zavírají. Ta česká se zatím drží posledních zbytků zásob z mrazivých dnů před Vánocemi. Někde se jezdí za ceny vedlejší sezony, jinde však už omezují provoz.


Lyžařská centra v Alpách a Pyrenejích naráží na začátku nové sezony na zásadní problém: nedostatek sněhu. Někde se jezdí na umělém, jinde vlekaři za teplot vysoko nad bodem mrazu přerušují provoz, informují zahraniční zpravodajské weby. Vývoj podle televize Sky News oživuje obavy z dopadů klimatických změn na horské oblasti, které na zimní turistický ruch spoléhají.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/lyze-snih-hory-podminky-pocasi-zavirani.A230105_150714_ekonomika_vebe?zdroj=galerie