22.10.2013

SKIPARK Červená Voda mění historii lyžování v Orlických horách

Tisková zpráva

  Pondělí 21. 10. 2013 se stává milníkem v lyžařské historii Orlických hor. SKIPARK Červená Voda se rozšiřuje o další sjezdovku. Společnost SKIPARK Červená Voda s.r.o. kupuje od sdružení SKI KLUB Česká Třebová, o. s. 100% podíl ve společnosti SKI KLUB Česká Třebová, s.r.o.  Nových služeb se tak od nové sezóny dočkají i návštěvníci Čenkovic.

  „Naše služby a filozofii tímto krokem přenášíme z Červené Vody i na stranu Čenkovic,“ potvrzuje spolumajitel SKIPARKu Červená Voda Libor Vlček. „Transakcí získáváme další sedačkovou lanovku, pestrou sjezdovou trať a technologii zasněžování, jehož část budeme mít v pronájmu od občanského sdružení.“

  V Orlických horách tak vzniká jedinečný areál umožňující lyžování na obou stranách jedné hory – SKIRESORT Buková hora. Celková délka tratí v Červené Vodě a Čenkovicích  bude nyní dosahovat 8,5 km. „Délka sjezdovek a přepravní kapacita činí z obou areálů  největší lyžařské centrum východních Čech,“ upřesňuje ředitel SKIPARKU Červená Voda Radek Procházka.  Pět hvězd na škále hodnocení pak posouvají SKIRESORT Buková hora mezi absolutní Top česká lyžařská centra.

  Co se změní pro klienty? Ze záchytného parkoviště v Čenkovicích, bude až k pokladnám SKIPARKu k dispozici SkiBus. Zákazníci si budou moci zakoupit jízdenky jak na lanové dráhy obou částí SKIPARKů Čenkovice a Červená Voda, a s tím spojené služby, tak například jen jízdenky pro oblast Čenkovic. „Vytvořili jsme jednoduché odlišení jízdenek. Červený skipas bude určený  pro Čenkovice, žlutý pro Červenou Vodu a lanovku v Čenkovicích,“ podotýká ředitel SKIPARKu Červená Voda Radek Procházka.  

  „Celý SKIRESORT Buková hora bude nyní jednoduše dostupný jak ze střední a jižní Moravy, tak i z východních Čech,“ dodává spolumajitel SKIPARKu Červená Voda Jaroslav Toman, kterého těší, že celá oblast nabízí i desítky kilometrů běžeckých tratí.      

 

O SKIPARKU ČERVENÁ VODA

  SKIPARK Červená Voda je nejmodernější lyžařské středisko Orlických hor. Areál byl vybudován a uveden do provozu v prosinci 2010, od té doby jej navštívily statisíce lyžařů a dalších zákazníků. Nyní stojí na prahu čtvrté sezóny.

  SKIPARK Červená Voda se prezentuje dvěma sjezdovkami v délce 2150 m a 2290 m, které jsou nejdelšími  sjezdovkami Orlických hor. Pestrý profil, dostatečná šíře tratí a převýšení 399 metrů odpovídají  nejnáročnějším parametrům lyžařské veřejnosti. Tratě, doplněné o rozsáhlý, snowpark, lyžařskou stezku pro nejmenší a samostatný svah lyžařské školy, jsou vhodné pro rodiny s dětmi, které areál také velmi vyhledávají.

  Chloubou SKIPARKu Červená Voda je vyhřívaná čtyř sedačková lanovka s bublinou, jediná svého typu v České republice. Také další zázemí splňuje požadavky všech klientů na komfort  a pohodlí. Restaurace nabízí  výtečnou kuchyni, dva apres ski bary poskytují skvělé odreagování, v půjčovně si každý vybere ze široké škály sjezdovek, běžek a snowboardů, lyžařská škola a školka už jsou vyhlášené „široko-daleko“.

Zákazníky potěší i benefity zdarma – parkování, Wi-Fi připojení, jízdy dětí do pěti let na lanové dráze.

SKIPARK Červení Voda je střediskem „alpského stylu“ nejen svým zázemím, ale také službami a vstřícným personálem.

Těšíme se na vás. MÁTE TO ZA BUKEM!

Mgr. Radek Procházka

ředitel a jednatel společnosti SKI PARK Červená Voda s.r.o.
E-mail: prochazka@skiparkcervenavoda.cz

 

Mgr. Tomáš Hermann

komunikace, SKI PARK Červená Voda
tel: 724 084 239

E-mail: tjh@centrum.cz