Média

Nejlevnější evropské skiareály se nacházejí v Česku, zjistil průzkum

16.11.2012

Nejnižšími cenami skipasů se v rámci Evropy mohou pochlubit tuzemské lyžařské areály. Vyplývá to z průzkumu sítě Evropských spotřebitelských center (ESC), jehož se zúčastnilo 400 lyžařských středisek ve 26 zemích.

Více zde

Turisté utíkají z Jizerských hor, hoteliéři je zkusí chytit na slevy

15.11.2012

Podnikatelé i obce v Jizerských horách se po rakouském vzoru spojují, aby měli větší šanci zamezit úbytku turistů. Doba separatismu jednotlivých areálů je pryč, ubývající turisty budou průlomově zvát celé Jizerské hory.

Více zde

Na krušnohorském Plešivci začala stavba skiareálu za 400 milionů

29.10.2012

Stavba lyžařského střediska za více než 400 milionů korun začala v těchto dnech na krušnohorském vrcholu Plešivec. Areál bude hotový do příští zimy. Po dokončení nabídne lyžařům patnáct kilometrů tratí. Nejdelší sjezdovka povede z Plešivce až do Pstruží.

Více zde

České hory mírně zdraží, ale služby se mají zlepšit

28.10.2012

Zvýšení cen pocítila celá republika a ani tuzemské hory nejsou výjimkou. Zdražování ale nebude vysoké, v resortech totiž po vzoru alpských středisek zavádějí slevové karty. Ušetříte, a navíc se můžete těšit na nové tratě a vleky.

Více zde

Svahy ve Špindlerově Mlýně nemají provozovatele, měsíc před sezonou

20.10.2012

Do zahájení zimní sezony v Krkonoších zbývá jen něco málo přes měsíc. Sjezdovky v nejslavnějším středisku, ve Špindlerově Mlýně, však stále nemají nového provozovatele. Podpis smlouvy o pronájmu tamního areálu mezi společnostmi TMR a Snowhill se sportovci se vleče. Do hry tak může vstoupit i bývalý šéf ČEZu Martin Roman nebo lobbista Roman Janoušek.

Více zde

OBRAZEM: Nad Sněžkou krouží vrtulník, stará lanovka pomalu mizí

19.09.2012

Dolní část lanovky na Sněžku mezi Pecí a Růžovou horou už je rozebraná. Podívejte se, jak bagry za pomoci vrtulníku v těchto dnech odvážejí hromady suti a rozřezané stožáry.

Více zde

OBRAZEM: Nad Sněžkou krouží vrtulník, stará lanovka pomalu mizí

19.09.2012

olní část lanovky na Sněžku mezi Pecí a Růžovou horou už je rozebraná. Podívejte se, jak bagry za pomoci vrtulníku v těchto dnech odvážejí hromady suti a rozřezané stožáry.

Více zde

Šéf obchodníků běduje: Lépe nebude. Nečeká nás nic dobrého. Češi šetří

05.09.2012

Zvýšení DPH, které se mimo jiné odrazilo také v ceně potravin, nepřineslo státnímu rozpočtu kýžený efekt. Češi šetří a omezují nákupy, což se výrazně projevuje ve snižování kupní síly obyvatel a poklesu spotřeby a tedy i v tvorbě HDP.

Více zde

OBRAZEM: Lanovka na Sněžku definitivně dojezdila, rozebírají ji stavbaři

04.09.2012

Konec lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je tady. Stanice na Růžové hoře půjde během pár dnů k zemi. V neděli svezla dolní část lanovky na Sněžku poslední turisty a několik hodin poté ji začali rozebírat stavbaři.

Více zde

Špindlerův Mlýn si na 20 let pronajmou J&T a podnikatel Tomáš Němec. Zaplatí miliardu

27.08.2012

Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) jako většinový vlastník lyžařského komplexu ve Špindlerově Mlýnu chce areál pronajmout firmám Snowhill a Tatry Mountain Resorts. Za 20 let mají firmy zaplatit celkem miliardu korun, investovat by měly stovky milionů.

Více zde

Akce

03.09.2024 - 05.09.2024

Wellness Hotel Bouda Máma, Pec p. Sněžkou

Školení pracovníků elektro LD