24.05.2019

Na Vysočinu se sjela lanovkářská elita!

Ve dnech 21.-23.5.2019 proběhlo ve Svratce u Nového Města na Moravě školení vedoucích provozu lanových drah a jejich zástupců, kterého se zúčastnilo více než 80 zástupců z celé České republiky.

 

Třídenní program byl již tradičně rozdělen do odborných přednáškových bloků věnujících se zejména legislativním předpisům – letos s důrazem na problematiku mimořádných událostí a evakuaci cestujících z lanové dráhy. Tuto část garantovali pracovníci odboru UTZ neelektrických (Ing. Petr Davídek, Ing. Jarmil Škrabánek, Ing. Vojtěch Mynář) a oddělení MHD a interoperability (Ing. Miroslav Košatka) Drážního úřadu ČR. Dalšími tématy potom byly geodetické kontroly na lanových dráhách (Bc. Martin Bulvic, Geodézie Krkonoše s.r.o.) nebo elektronická evidence prohlídek a měření LD včetně hlášení ITTAB (Mgr. Adam Jarmar, ALDR). Unikátní projekt výstavby lanové dráhy v Jinžni Korei – Yoesu představil účastníkům Karol Cibur (Tatralift a.s.). Dalibor Plíšek (Singing Rock s.r.o) se ve svém vystoupení věnoval evakuaci LD z pohledu nácviku, pomůcek a představil novinky ve vývoji OOP. Společnost Singing Rock s.r.o. takéž věnovala pro účastníky školení hodnotné ceny - děkujeme!

Podobně jako v minulých letech proběhlo vystoupení z řad samotných účastníků – letos Tomáš Klíma (Skiareal ČHS, s.r.o.) zpracoval téma „Když se lanová dráha zastaví…“

V rámci doprovodného programu i přes nepřízeň počasí účastníci školení navštívili Vysočina arénu, kde jim byla představena technologie unikátního zásobníku pro uchování technického sněhu a také zázemí připravovaného Světového poháru horských kol. Mnohokrát děkujeme za organizaci a umožnění exkurze, o kterou se postarali Karel a Martin Klapačovi.

Poslední den již patřil státním závěrečným zkouškám k získání profesní kvalifikace Vedoucí provozu lanové dráhy. Všem, kteří úspěšně státní zkoušku složili, gratulujeme!

Kompletní fotogalerie ZDE

 

Děkujeme partnerům, kteří celou akci podpořili:

 

 

 

Další partneři akce: