04.05.2021

Tisková zpráva k obnovení provozu lanových drah od 10. 5. 2021.

Praha 4. 5. 2021

 

 

Tisková zpráva: Od pondělí 10. 5. 2021 se obnoví provoz lanových drah.

 

      Dle usnesení vlády č. 433 ze dne 3. 5. 2021 se v rámci rozvolnění služeb obnoví provoz lanových drah na českých horách. Ačkoliv sektor osobní lanové dopravy hlásí díky pandemii COVID-19 miliardové ztráty, provozovatelé vítají možnost znovu spustit povoz lanových drah za přísných hygienických podmínek, na které byli ovšem připraveni celou zimní sezónu. I přes to, že ve výše položených střediscích by ještě sněhová pokrývka umožnila lyžování, provozovatelé se lyžařské vleky již spustit nechystají.

      Provozovatelé českých lyžařských středisek si velmi váží podpory Ministerstva průmyslu a obchodu, které díky programu COVID Sport III-Lyžařská střediska umožnilo provozovatelům přežít výpadek celé zimní sezóny. Stejně tak velmi pozitivně vnímá Asociace lanové dopravy přístup Ministerstva dopravy v otázkách provozně legislativních nařízení zmírňujících dopady COVID-19. Bohužel i přes iniciativu Asociace lanové dopravy nereflektovalo Ministerstvo zdravotnictví od podzimu na žádné nabídky k jednání ani předkládané materiály. K selhání a rozkladu ministerstva přispěly také výměny na pozicích ministrů a náměstků. Provozovatelé lyžařských středisek se tak žádné podpory ze strany ministerstva zdravotnictví nedočkali.

     „ Ačkoliv je velmi těžké pochopit, proč nedošlo k obnovení provozu lanových drah od 3. 5. 2021 spolu s dalšími službami a provozovatelé si tak budou muset na významnější víkendové tržby ještě počkat, chápeme jistou zdrženlivost a doufáme, že termín 10. 5. 2021 je již konečný.“ konstatoval prezident Asociace lanové dopravy Jakub Juračka.

 

 

 

 

Kontakt: Mgr. Adam Jarmar, sekretář ALDR, info@aldr.cz

Připojené soubory