20.02.2019

Viliam Sivek se stal již potřetí Osobností cestovního ruchu. Gratulujeme!

Předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek převezme ve čtvrtek 21. února 2019 prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za rok 2018. Stane se tak během slavnostního zahajování veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Titul získal již potřetí v historii. Asociace lanové dopravy gratuluje a velmi si váží postu místopředsedy Fóra cestovního ruchu, kterou vykonává.

 

Anketa Osobnost cestovního ruchu – Holiday World Award prošla za patnáct let své existence zajímavým vývojem. Zatímco v počátcích nominovali tuzemské profesionály z oboru cestovního ruchu na toto ocenění odborníci a o vítězi rozhodovala porota složená ze zástupců tuzemských profesních svazů a dalších profesionálů z různých oblastí cestovního ruchu, loni poprvé se mohla k zásluhám nominovaných vyjádřit odborná i široká veřejnost formou ankety na oborovém portálu iCOT.cz.

V aktuálním ročníku však šli pořadatelé z vydavatelství COT media a společnosti ABF, která je organizátorem veletrhu Holiday World, ještě dál. „Letos poprvé mohl svojí nominací do ankety přispět opravdu každý návštěvník portálu iCOT.cz,“ vysvětlila významnou změnu pravidel soutěže jednatelka vydavatelství COT media Eva Frindtová a dodala: „Nominací se sešlo celkem 18 a některými jmény jsme byli sami překvapeni. Ale rozhodně příjemně!“

 „Ukázalo se, že profesionálové z cestovního ruchu si všímají práce svých kolegů a dokážou ocenit ty, kteří dělají něco nad rámec svých povinností,“ doplnil k tomu Tomáš Kotrč, generální ředitel a předseda představenstva společnosti ABF.

Do druhého kola ankety bylo zařazeno deset finalistů, kteří v první fázi soutěže získali největší počet nominací. V uplynulém týdnu pak na portálu iCOT.cz probíhalo hlasování formou veřejné ankety. V té více jak třetinu hlasů získal a jasným držitelem ocenění Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za rok 2018 se stal Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu ČR, generální ředitel Sivek Hotels a čestný předseda Asociace cestovních kanceláří ČR.

Hlavní argumenty pro jeho nominaci za rok 2018:

  • za obhajobu zájmů podnikatelů napříč spektrem oborů cestovního ruchu, a to často s filantropickým přístupem
  • za zastupování zájmů podnikatelů v oblasti cestovního ruchu v několika pracovních skupinách a radách
  • za podávání podnětů k úpravě legislativních podmínek cestovního ruchu
  • za podporu dobrého jména cestovního ruchu České republiky a zvyšování jeho úrovně
  • za snahu, aby cestovní ruch byl na všech úrovních vnímán jako významné hospodářské odvětví
  • za snahu scelit cestovní ruch a ukazovat správnou cestu společné spolupráce

Viliam Sivek se zároveň stal prvním, komu se této pocty dostalo potřetí – trofej pro vítěze si odnesl již v letech 2005 a 2015.: „Říká se, že štěstí přeje připraveným… ale potřetí? Nezbývá než uvěřit, že lidé, které živí cestovní ruch a kteří moc dobře vědí, že samo se nic nestane, dali hlas člověku, pro něhož tento obor znamená poslání, lásku, pokoru a velice náročnou práci. Věřím, že po mých 30 letech v cestovním ruchu už nikdo nepochybuje, že můj business již dávno nahradila snaha o nastavení legislativních norem, metodiky a koncepce, která dlouhodobě přinese českému cestovnímu ruchu prospěch,“ okomentoval svůj hattrick.

Na pomyslné stříbrné příčce se v aktuálním ročníku ankety umístila Pavlína Sacherová, vedoucí Městského informačního centra Liberec. Získala 22 procent hlasů. Pořadatelé se jí proto rozhodli udělit speciální cenu. „Pavlína Sacherová nepatří mezi osobnosti, které by každý den plnily stránky médií, její práce pro rozvoj cestovního ruchu v Liberci i pro Asociaci turistických informačních center České republiky si však ocenění stoprocentně zaslouží. Svědčí o tom i krásná slova, kterými byla do soutěže nominována,“ objasnila rozhodnutí Eva Frindtová.

Abecední seznam všech nominovaných včetně uvedených důvodů pro jejich nominaci najdete na tomto odkazu.

 

Zdroj:www.icot.cz